Tazefikir Grup olarak 2006 yılından bu yana ulusal ve uluslararası pek çok firmaya yaratıcı iletişim hizmetleri vermekteyiz.
Adımızdan da anlaşılacağı gibi %100 bağımsız, ödüllü ve taze fikirli bir marka ve algı takımıyız.

Reklamcı, sosyolog, grafik sanatçısı, doktor, yazılım uzmanı, iletişim uzmanı, sinemacı, finans uzmanı, tarihçi, mühendis, genetik uzmanı, psikolog, halkla ilişkiler uzmanı, matbaa uzmanı, sanat tarihçisi, kameraman, sosyal medya uzmanı, sistem mühendisi ve sanatçılardan oluşan 45 kişilik kadromuzla markalara içtenlikle ve özveriyle değer katmak için çalışıyoruz.

10 yıllık dinamik bir yaratıcı iletişim grubu olarak, Türkiye’nin en büyük reklam ajansları arasında 26. sırada yer almaktayız.*

* Nielsen Türkiye, Türkiye’nin En Büyük Ajansları sıralaması, Ağustos 2016

Felis 2016'da 4 Felis, 13 Başarı Ödülü

Sağlık iletişimindeki iddialı ve özgün duruşumuzun yanı sıra, enerji, endüstri, eğitim, kozmetik, inşaat, finans, sigorta, akaryakıt, teknoloji, FMCG, kırtasiye, perakende, lojistik gibi kategorilerde alanının en iyisi ya da en iyisi olmaya aday markalarına ve marka sahiplerine hizmet veriyoruz.

Aynı zamanda çeşitli dernekler ve toplum yararına gerçekleştirilen projeler için gönüllü iletişim desteği sağlıyoruz.

Bize göre, markalar da tıpkı insanlar gibi. Piyangoyu kazanmaları şans, iyi bir kariyer sahibi olmaları tutarlılık gerektiriyor. Bunun için markalarımıza gerçek ihtiyaçlarına hizmet edecek sürdürülebilir iletişim fikirleri bulup, bu fikirleri yaratıcı ve etkin uygulamalarla hayata geçirmek için çalışıyoruz.
Şapkadan tavşan çıkarmamızı isteyenlerle değil; bu gerçek ve gerekliliğin farkında olan marka sahipleriyle iş birlikteliği yapmayı tercih ediyoruz.
Tazefikir’ in markalarına ortalama 5 yıl hizmet verebilmesinin arkasında, bu hassasiyetlerin yattığını bilmenizi istiyoruz.

Scotch Brite Ultra Comfort Sünger Lansman Kampanyası
MS’li olmak Altan Erkekli
Opmar Optik Mercedes Promosyon Kampanyası
Türkiye MS Derneği
Novartis Yol Arkadaşımsın Kampanyası
Eczacıbaşı Revivogen Saç Bakım Losyonu TVC
Çalışma Bakanlığı İş Güvenliği Kampanyası
You Derm Cilt Bakım Ürünleri
Siemens Isı Pay Ölçer
Ünal Peynircilik

Basmakalıp uygulamaları ve bıktıran standart şablonları olmayan; ihtiyaca özel yenilikçi fikirler ve uygulamalar geliştiren bir takımız. Kurulduğumuz günden beri insana, bilgiye, teknolojik altyapımıza ve iş yapış modellerimize yatırım gerçekleştiriyoruz. Her zaman daha iyisi olduğuna inanıyor ve bunu arıyoruz.

Hizmet verdiğimiz markaları emanet bırakılan komşu çocuğu gibi özenle koruyor; kendi çocuğumuz gibi içtenlikle seviyoruz. Reklam verenlerimizle birlikte hareket ediyor, onlara rağmen değil, onlarla birlikte ilerliyoruz. Bize güvenen ve birlikte yol almaya karar verdiğimiz herkese paralarının karşılığını ve fazlasını kazandırmak için tüm uzmanlığımızı ve maharetimizi ortaya koyuyoruz.

Yaratıcı sektörlerin hepsinde olduğu gibi bizler de yaptığımız ve başarılı iş sonuçlarına ulaşan çalışmalarımızın meslektaşlarımız ve sektörümüz tarafından ödüllendirilmesinden gurur duyuyoruz.
Her yarışma modeli ve puanlama sisteminde eksik noktalar ve tartışmalı durumlar olabileceğinin farkındayız.
Buna rağmen sektörümüzün, olumsuz deneyimlerden ders çıkarılarak ilerlenmesinin yanı sıra olumlu eleştiriler ve takdirlerle daha iyiye gideceğine ve gelişeceğine inanıyoruz.
Son bir yıldır yaratıcılık yarışmalarına daha fazla ilgi göstermemizin ve aldığımız yaklaşık 60'ın üzerindeki ödülün arkasında da bu inancımızın yer aldığını paylaşmak isteriz.


Marka İsim, Logo type ve Kurumsal Kimlik Çalışmaları
Marka Konumlandırma ve 360 İmaj Kampanyası Çalışmaları
Ürün Konumlandırma ve 360 Satış Kampanyası Çalışmaları
Sağlık İletişimi ve Farkındalık Kampanyaları
Toplum Bilgilendirme Kampanyaları
Gerilla Projeler
Shopper Marketing Çalışmaları ve Satış Kampanyaları
İç İletişim Çalışmaları
Radyo Reklam Kampanyaları
Sağlık Profesyonellerine Özel Projeler
Yaratıcı Eczane Aktiviteleri
Marka ve Kampanya Web Sitesi Tasarım ve Yazılımı
Blog Tasarım, Yazılım ve Yönetimi
Sosyal Medya Stratejisi ve Yönetimi
Mobil Uygulama Tasarım ve Yazılımları
Film Prodüksiyon, Post Prodüksiyon
2D/3D Animasyon Çalışmaları
Dijital Etkinlikler
Online Kampanya Konsept Çalışmaları ve Yönetimi


Tazefikir olarak ne kadar zengin olduğunuzla ilgilenmiyoruz. Eski aşklarınızı kıskanmıyor ya da eleştirmiyoruz. Markanızın bizi ne kadar heyecanlandırdığına bakıyoruz. Yeter ki hedefinizle kaynağınız örtüşsün ve gerçekçi olsun. Gerisini güvenle ve sevgiyle birlikte halledebileceğimizi düşünüyoruz.
tanisma@tazefikir.com

Görmezden Gelmeyelim Final Aktivite Filmi
Sarıl Dünyaya Filmi
Ekici Goes to Tansu
MS'li Olmak
Astım Belirtileri

Tazefikir’de mutlu, donanımlı ve takım ruhuna yatkın insanların başarılı işler yapabileceğine inanılıyor. Ancak markalarımıza karşı çok büyük sorumluluklarımız var. Ve bunu yerine getirebilmek için uykudan fedakarlık yapılması gerekiyorsa yapılıyor. Yeni şeyler öğrenilmesi gerekiyorsa öğreniliyor. Değişim gerekiyorsa değişiliyor. Bu takımda yer almak için önce bunları kabul etmek, pozitif bir insan olmak ve alanında çok yetkin olmak gerekiyor. Yeteneği ya da azmi yetersiz olanlar bizde mutlu olamıyor. cv@tazefikir.com

Morbasan Sokak Koza İş Merkezi B Blok Kat: 5 34349 Balmumcu Beşiktaş / İstanbul Turkey

T: +90 212 347 19 09 F: +90 212 347 21 11 bilgi@tazefikir.com


Marka Sahiplerine Özel
tanisma@tazefikir.com